Na delavnici za otroke bomo predstavili predmete iz časa antičnega Rima, ki jih uporabljamo še danes. Spoznali bomo rimska oblačila in nakit, izvedeli, kaj sta bulla in lunula (talisman, ki ga je dobil otrok ob rojstvu), in spoznali vojaško opremo. V kulturnem društvu Vespesjan so svoje moči združili ljubitelji vsega antičnega. S ponazoritvijo življenja v preteklosti širijo vedenje o njej in prispevajo k bogatenju kulturnega življenja v svojem ožjem in širšem okolju. Ozaveščanje o pomembnosti antike je še posebej pomembno za vse bodoče klasične filologe in filologinje. Sodelujejo Nataša Gaši, dr. Sonja Weiss in društvo Vespesjan. Pridružite se nam v sredo, 22. 5., ob 10. uri, v Foersterjevem vrtu za FF.